NEWS  Prawidłowa postawa ciała

2018-10-07

Dziecko zmienia się i rozwija przez całe życie. Prawidłowa postawa ciała pozwala na swobodne poruszanie się, a także na prawidłową pracę narządów wewnętrznych. Na jej rozwój wpływa wiele czynników np. aktywność fizyczna oraz nawyki żywieniowe.

Wszelkie odstępstwa od prawidłowej sylwetki, czyli wady postawy, nie tylko zmieniają wygląd zewnętrzny dziecka, ale także zaburzają funkcjonowanie całego organizmu. Na szczęście, wcześnie wykryte nieprawidłowości w postawie ciała dziecka mogą być z powodzeniem wyleczone.

W  grupie ,,Pszczółki' odbyło się spotkanie z Panią fizjoterapeutką- Eweliną Kanadys mamą Ali, która uświadomiła dzieciom jak ważne dla zdrowia są ćwiczenia gimnastyczne, prawidłowa pozycja podczas siedzenia, chodzenia oraz zdrowe odżywianie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pani Eweliny, a potem opowiadały o tym co one robią ,aby mieć prawidłową sylwetkę. Warto zatem wcześniej zwrócić uwagę jak dziecko siedzi przy stole, na dywanie oraz zadbać o ogólną aktywność ruchową na świeżym powietrzu, która wzmocni mięśnie grzbietu i brzucha naszych dzieci.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewelinie za przekazaną wiedzę.

M.B.