Przedszkole Publiczne w Niemcach
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

RAPORT O STANIE ZAPEWNIANIA DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO

NEWS  Projekt edukacyjny „Każdy inny - wszyscy równi”

2024-02-09

Nasze przedszkolaki aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w realizacji tygodniowego projektu edukacyjnego - „Każdy inny - wszyscy równi”. Motywem przewodnim była postać Kubusia Puchatka – misia o bardzo małym rozumku i wielkim sercu. Celem projektu było ukazanie i wyjaśnienie dzieciom, że pomimo wielu różnic, zawsze możemy na siebie liczyć, akceptować się nawzajem i stanowić zgraną oraz wspierającą się grupę. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy i zasługuje na przyjaźń. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, śpiewały Kubusiowe piosenki. Oprócz tego wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu, układały puzzle oraz brały udział w wielu innych ciekawych atrakcjach. Oczywiście nie obyło się bez degustacji Puchatkowego przysmaku, czyli „małego co nieco” - pysznego miodku. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom.

To był tydzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

J. J.